Bramy Gerda – trwałość, komfort i bezpieczeństwo użytkowania


Bramy Gerda – trwałość, komfort i bezpieczeństwo użytkowania

Do produkcji segmentowych bram Gerda używane są wysokiej jakości materiały światowych producentów. Zaawansowane technicznie rozwiązania i ścisłe przestrzeganie procesów produkcyjnych sprawiają, że cechują się one stałą wysoką jakością. Bramy garażowe Gerda można zamykać i otwierać ręcznie bez specjalnego wysiłku. Bramy wyposażone w napęd elektryczny można otwierać/zamykać pilotem bez potrzeby wysiadania z samochodu.

Konstrukcja bram Gerda spełnia wymogi europejskich standardów bezpieczeństwa EN 12604 i EN 12453, które zapewniają ochronę przed:

  • przycięciem palców;
  • zaczepieniem się i skaleczeniem dzięki brakowi ostrych krawędzi i umieszczeniu linek między profi lem pionowej szyny i skrzydłem bramy;
  • wypadnięciem skrzydła bramy w przypadku wyłamania;
  • odbijaniem skrzydła bramy dzięki odpowiedniemu zbudowaniu profilu szyn i rolek;

schematy

Ponadto bramy garażowe wyposażone w napęd elektryczny mają wyjątkowy system zabezpieczeń. W przypadku kontaktu skrzydła bramy z przeszkodą zostaną one automatycznie zatrzymane.

W bramach Gerda stosowane są stalowe linki ciągnące z 6-krotnym zapasem wytrzymałości, co zapewnia ochronę przed zerwaniem liny i gwarantuje pełne bezpieczeństwo przed opadnięciem skrzydła bramy.

tkb_1

Mały wysiłek

tkb_2

Otwieranie pilotem – bez wysiadania z samochodu

tkb_3

Bezpieczeństwo użytkowników.

tkb_4

Ochrona palców